Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi

TURİZMCİLERDEN EXİMBANK’TAN KREDİ
   
 TURİZMCİLERDEN EXİMBANK’TAN KREDİ

TURİZMCİLERDEN EXİMBANK’TAN KREDİ
 Yazı Boyutu

 Tarih : 1.10.2015 - 11:53:28 


FTSO tarafından Eximbank'ın kredi ve desteklerinin anlatılması amacıyla organize edilen toplantı dün FTSO binasında yapıldı.


FTSO tarafından Eximbank'ın kredi ve desteklerinin anlatılması amacıyla organize edilen toplantı dün FTSO binasında yapıldı.

Toplantıda Eximbank Bölge Müdürü Ferhat Fırat, turizm işletmeleri, seyahat acenteleri ve ihracatçılara "döviz kazandırıcı hizmetler" kapsamında reeskont ve turizm kredileri hakkında bilgi vererek özellikle alacakların sigortalanması konusunun avantajlarını anlattı.

 

İhracatçı firmalara özel avantajlı krediler sunan Türk Eximbank’ın Ege Bölge Müdürü Ferhat Fırat, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası üyesi turizmci ve ihracatçı firmalara banka kredi ve sigorta hizmetleri hakkında bilgi verdi.

Üyelerinin iş hayatının gelişmesi için çalışmalar yürüten Fethiye Ticaret ve
Sanayi Odası, devlet iştiraki olan ve ihracatçı firmalara destek vermek amacıyla kurulan Türk Eximbank Ege Bölge Müdürü Ferhat Fırat’ın banka kredileri hakkında bilgi verdiği bir toplantı düzenledi. Toplantıya ihracatçı firmaların yanı sıra turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalar da katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan tarafından yapıldı. Her türlü sorunlarında üyelerinin yanında olduklarının altını çizen Başkan Arıcan, Oda üyelerinin iş geliştirme faaliyetlerine katkı sunmak amacıyla bu toplantının organize edildiğini ve amacına ulaşmasını dilediğini ifade etti.

 

Türk Eximbank Ege Bölge Müdürü Ferhat Fırat, Eximbank'ı tabıtarak başladığı konuşmasında “Türk Eximbank; ihracatın geliştirilmesi, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesi, ülkemizin uluslar arası ticaretteki ağırlığının arttırılması, ihracatçılarla yurt dışında faaliyet gösteren müteahhit ve yatırımcılara dış pazarlarda rekabet gücünün arttırılmasına yönelik uygulamaya koyduğu kredi, garanti/teminat programları ile ihracata ve döviz kazandırıcı hizmetlere yönelik destek verme amacı içinde olan ve bu alanda kurumsallaşmış tek resmi destekli ihracat kredi/teşvik kuruluşudur. Türk Eximbank’ın muhtelif kredi/garanti ve sigorta programlarından uygun olanın seçilmesi ve etkin kullanımının ihracata yönelik çalışan firmalar için önem arz ettiğinizi düşünüyoruz. İhracatçılara bankamızca verilen desteği anlatmak üzere bu toplantıyı düzenliyoruz.” dedi.

 

Ferhat Fırat, turizmin de döviz getiren sektörler arasında olması sebebiyle banka desteklerinden yararlanabildiğini ifade etti. yoğun talep gören kredi programlarına sahip olduklarını ifade eden Fırat, firmaları bankaların yüksek faiz oranlarından kurtarmak istediklerini belirtti. Fırat, firmalara kredi kullanımı konusunda alınan kredinin zamanında ödenmesi ve alınan kredi kadar ülkeye döviz getirilmesi şartı konulduğunun altını çizdi.

 

Fırat, turizm şirketlerinin Eximbank’tan kredi kullanabilmesi için A-Grubu seyahat acentesi işletme belgesi, T.C. Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen işletme ruhsatı, turizm işletme belgesi gibi belgelere sahip olması gerektiğini belirtti.

 

Tek yerli sigorta firmasının Eximbank olduğunu söyleyen Ferhat Fırat, Eximbank’ın dünyada ilk 10 sigorta firması arasında olduğu bilgisini verdi. Fırat, satış yapan firmalar adına, alıcı firma hakkında Eximbank tarafından araştırma yapıldığını, sonuca göre sigorta yapıldığını ve ödemenin alıcı firma tarafından zamanında yapılmaması durumunda yüzde 90’nının sigorta tarafından ödendiğini kaydetti. 
 Editör :  Haber Merkezi

Yazdır

Word'e Aktar

Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Haber Merkezi

 Kategori  SİYASET

25794 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Reklam

 Duyuru

 Reklam

 Köşe Yazıları

Ramazan Yıldırım

Ramazan Yıldırım ¬
ÜLKEYİ GEREN BİR CUMHURBAŞKANI: TAYYİP ERDOĞAN

Asım Cezayirlioğlu

Asım Cezayirlioğlu ¬
TÜRKİYE'DE "KUTUPLAŞMA"

Mehmet Uçar

Mehmet Uçar ¬
SURİYE SINIRIMIZDA NE Mİ OLUYOR?

Mesut Koç

Mesut Koç ¬
TERÖR VE BÖLGENİN AKIBETİ
 
 Reklam

 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 5
 Bugün : 192
 Dün : 245
 Toplam : 2010871
 Ip No : 44.211.31.134
     

 Reklam

 Reklam

 Takvim

Temmuz 2024

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 

 Reklam

 
 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam

 Reklam


RESMİ İLAN |SİYASET |EĞİTİM |GÜNCEL |ASAYİŞ |TURİZM |KÜLTÜR-SANAT |SAĞLIK |EKONOMİ |SPOR | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2012- Fethiye Haber Merkezi - ANASAYFA - Tüm Hakları Saklıdır. 


Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.